Čistá střeva - shoda názorů profesora I.P. Nemyvakina s teorií TČM
Praxe přirozené očisty tlustého střeva sahá až do starověkého Řecka. Čištění tračníku - tlustého střeva – bylo ve Spojených Státech populární už v roce 1920 a 1930. Teorie o očistě střev však ztratila svou podporu a časem došlo k zapomenutí. V posledních letech je však pročišťování střev pomocí čajů, enzymů nebo střevních výplachů znovu v kurzu.
Čas nejde zastavit, ale je možné se z něj naučit vytěžit co nejvíce. Čínští léčitelé dokázali proniknout do tajů toho, jak fungují naše energetické hodiny, jak teče řeka aktivity po mapě našich orgánů a jak spolu tvoří uzavřenou cestu, kde neustále koluje životvorná energie Čchi, která určuje, jak bude vzkvétat nebo upadat naše zdraví.
Při cvičení zdravotního Čchi-Kungu (Qigongu) je auto-masáž důležitou součástí zaměřenou na podporu obnovení optimálního pohybu Čchi v těle, výživu vnitřních orgánů nebo odstranění patogenní Čchi z těla. Samo-masáž bodů může být použita během hlavního cvičení Čchi-Kung jako posilující prvek.
Představujeme 21 základních akupunkturních bodů pro samo-masáž:
Bylinná terapie nebo také fytoterapie je hlavní obor čínské tradiční medicíny, ve kterém jsou k léčbě člověka využívány léčivé rostliny, tzn. především byliny, dále i houby a řasy. Bylinné směsi se skládají z několika bylin, každá má tak své jasné zastoupení.
V zimním období jsou naše ledviny velmi ohroženy chladem. Chlad obecně nemají totiž rády, a proto bychom o ně měli v chladném počasí pečovat se zvýšenou pozorností.
Ledviny jsou sídlem naší energie a péči si tedy zaslouží.
Boryt barvířský je vytrvalá, žlutě kvetoucí bylina, dorůstající výšky až 80 cm. Dvouletá nebo krátce vytrvalá, zelená a modrozelená, obvykle alespoň slabě ojíněná bylina. Pochází ze střední a jižní Číny. Dříve byla pěstována ve velkém množství jako barvířská rostlina, která poskytovala modrou barvu, tzv. borytovou modř.
Z hlediska působení jsou sladké a neutrální a v čínské a tibetské medicíně jsou známé déle než 3000 let. V posledních letech se plody goji proslavily po celém světě.
Tibetské ovoce nebo přesněji bobule goji/kustovnice (Lycium barbarum, wolfberry) rostou v oblastech Tibetu, Číny a Mongolska.
Letní počasí doslova vyzývá k procházkám lesem anebo piknikům v trávě. Je třeba být ale na pozoru. Zvláště v těchto horkých dnech jsou totiž klíšťata nejaktivnější. Co dělat, když nás už klíště kouslo? Jak poznat příznaky klíšťové encefalitidy anebo lymeské boreliózy? Čínská medicína zná bezpečný způsob prevence i léčby.
Pokřtěno s láskou jako "Perla tundry", nebo - li vědecký Rubus arcticus – tak se říká jednomu z unikátních přírodních zdrojů vitaminu C a dalších látek tak nepostradatelných při léčbě různých zánětů, nachlazení, kašli, bronchiálního astmatu nebo žaludečních potíží.
Černý kašel - akutní infekční onemocnění způsobené bakterií Bordetella pertussis. Přenášen vzduchem formou kapiček. Je charakterizován primárním postižením nervového systému, respiračního systému a záchvaty dávivého kašle.
Největší nebezpečí pro děti, těhotné ženy a starší lidi.
Pár dobrých tipy, jak se tomu ubránit.
Velmi nás těší, že se na nás obracíte se svými dotazy ohledně Elixíru Laojun (anglický psáno Laojun Decoction). Jsou důkazem, že účinky a působení elixíru zaujaly mnoho lidí a Laojun tak získává stále více spokojených „pacientů“.
Ptejte se na vše, co Vás zajímá, rádi Vám odpovíme.