ledvinyK ledvinám dle čínské medicíny se vztahuje element voda, párovým orgánem je močový měchýř a emocí je strach. Z barev náleží ledvinám a vodě barva černá, modrá a energie JIN.

Jak udržet ledviny v teple?

U žen je ohrožení z nastuzení ledvin častější jak u mužů, proto je vhodné nošení ledvinových pásů. Ledvinový či bederní pás udrží celou břišní oblast v teple a tím prohřeje i rozproudí krev v této oblasti orgánů močového systému. Je příjemný k nošení a zabezpečí ledvinám komfort, který potřebují pro svoji správnou funkci.

Jaké mohou být varovné signály onemocnění ledvin?

Mezi časté příznaky, které nás mohou varovat a my bychom přitom měli zpozornět, jsou např. kruhy pod očima, bolesti kolen, častá únava, vyčerpání, noční pocení, hučení v uších, bolesti ve spodní části zad nebo výrazný pokles energie kolem 17 - 19 hod ( tato hodina přísluší dle orgánových hodin ledvinám)… Kdyby jste přišli s těmito příznaky k západnímu lékaři, tak je nejspíše nebude vnímat jako nemoc. Řekne, že jste celkem zdraví  a obecně doporučí více odpočinku, vitamíny a procházky na čerstvém vzduchu.  Praktika čínské medicíny taková varování těla vedou k tomu, aby učinil nápravu a nemoc zatavil ještě před jejím propuknutím.

Podle čínské medicíny je proces stárnutí přímo úměrný slábnutí a úpadku ledvin. Dá se říci, že jsme tak staří, jak „opotřebované“ jsou naše ledviny! A to je myslím dostatečný důvod k tomu, hýčkat svoje ledviny, aby se cítily jako v bavlnce.

Co nám zachraňuje ledviny

Představíme Vám některé preparáty, kterými Tradiční čínská medicína může pomoci obnovit činnost ledvin - připravek Bu Shen Wan, medové pilule z třídy vyrovnávacích prostředků, obnovují činnost ledvin, močového systému a cév dolních končetin. Odstraňují pocit těžkosti v kříži a slabosti v dolních končetinách.

Malé kuličky Liu Wei – zlepšují vylučovací funkci ledvin. Májí tonizační účinky, antioxidační. Přispívají k zlepšení sluchu, zraku a paměti. Liu Wei je vhodný při kompletní léčbě urogenitálních onemocnění, reprodukčních orgánů, menstruačních poruch, menopauze…

Účinný prostředek tradiční čínské medicíny ke zlepšení funkce urogenitálního systému a prevencí běžných mužských onemocnění je Qian Lie Shu Tong užívaný úspěšně i při léčbě prostaty. Má protizánětlivý, antispasmodický, protinádorový a antialergický účinek.

Aby ledviny řádně pracovaly je zapotřebí obnovit jejich přirozenou rovnováhu např. bylinnými preparáty či stravou, což je určitě prospěšné hlavně v zimních měsících.

Pečujte o svoje tělo a naučte se účinně  předcházet nemocem pomocí čínské medicíny.

 

You have no rights to post comments