akupunktura

Meridianova masaz APMMeridiánová masáž, kterou vyvinul v 50-60.letech Willy Penzel pod názvem akupunkturní masáž (APM) je masáž energetických drah založená na čínské akupunktuře. Díky Penzelovi snaze vyléčit svou manželku, která byla těžce nemocná přišel na metodu, která v sobě kombinuje systém západní a východní léčby. Využitím poznatků čínských akupunkturních drah při této léčbě došel k úspěšnému výsledku a časem tak vznikl institut Willyho Penzela, na kterém se tato technika vyučuje, přičemž dodnes se zde starají o udržování a prohlubování této terapie nejen pro lidské pacienty, ale i pro zvířecí klienty. Vyhlášená je například léčba koní.

reflexni masaz plosekMnoho lidí se domnívá, že reflexní terapie plosek nohou je jen relaxační masáž chodidel. I přesto, že reflexologie nohou je opravdu uvolňující, nabízí mnohem více..

tui naJejí název se skládá ze slova: „TUI“ – odtlačit a „NA“- nabrat. Tedy již z názvu je cítit polarita dvou protikladů jin a jang, která stejně jako u všech terapeutických technik čínské medicíny neporušuje přirozenou zdravou rovnováhu.

masáž guašaTři v jednom - tak se dá popsat unikátní odlišností této masáže. Proč je to nejpopulárnější masáž ne jenom v Číně ale i v americké armádě? Co vše získáte za jednu hodinu, když se položíte na masážní lehátko k praktiku tčm? Je pravdou, že účinek masáže guasha je srovnatelný s běháním na vzdálenost 20 km?

akupunktura v PrazeAkupunktura je metoda léčby, rehabilitace a vlivu na lidské orgány a systémy pomocí speciálních jehel anebo i bez nich prostřednictvím akupunkturních bodů. Akupunktura je jednou z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších oblastí celostní medicíny. Základem této praxe je práce se singulárními (akupunkturními) body podél energetických meridiánů v těle za účelem léčení.