Tradiční čínskou medicínou pomáháme při ...

Chronické bolesti

btn pater

Bolesti pohybového aparátu, bolesti zad, bolesti kloubů, menstruační bolesti, bolesti hlavy, migréna, bolesti břicha (…)

 

Infekční onemocnění

léčba infekce

Oslabená imunita, akutní nachlazení, viróza, kašel, bolesti v krku akutní i chronické, zahlenění, záněty, borelioza, infekční zánět střev, zánět spojivek, zánět močových cest (…)

 

Smysly a psychika

smysly a psychika

Onemocnění sítnice, šedý zákal, myopie, slzení očí, zánět středouší, zhoršení sluchu, tinitus, depresivní nálady, výbuchy hněvu či zuřivosti, úzkost, poruchy spánku (…)

 

Kožní onemocnění

kožní onemocnění

Psoriáza, ekzém, akné, kopřivka, plíseň, seborrhoická dermatitida, rosacea, herpes, bradavice, bércové vředy, alopecie, svědění v obličeji a kožní vyrážky (…)

 

Trávicí potíže

btn traveni

 Žaludeční potíže, chronická zácpa, průjem, zánětlivá onemocnění střev, nadýmání, pálení žáhy, oslabená játra, žlučníkové kameny, afty na jazyku, sucho v ústech, knedlík v krku (...)

 

Gynekologie a porodnictví

Gynekologie a urologie

Neplodnost, premenstruální syndrom, bolestivá menstruace, nepravidelnosti cyklu, výtoky, myomy, tvorba cyst, menopauza, podpora umělého oplodnění (IVF) (...)

 

Vyšetření a diagnostika

diagnostika tčm

Vyšetření a diagnostika metodami tradiční čínské medicíny.

Silné stránky čínské medicíny

Je celosvětově uznáváno, že čínská medicína je nejefektivnější

  • v prevenci,
  • v rehabilitaci
  • v odstraňování bolestivých stavů
  • v léčbě akutních i chronických stavů
  • v nastolení psychické rovnováhy, energetické rovnováhy, léčbě nemocí z blahobytu (civilizačních chorob)

Praktici Centra ČÍNSKÝ LÉKAŘ uplatňují celostní přístup k člověku a jeho zdraví, ze kterého tradiční čínská medicína vychází. Stále častěji se ve své praxi setkávají s tím, že poruchy imunity a chronická onemocnění se vzhledem ke své stoupající tendenci považují za běžnou součást života, za něco, s čím si mnozí  myslí, že se nedá nic dělat. Alle věřte, že dá. I mnohé chronické potíže, stejně jako civilizační choroby, nemluvě o běžných virózách a nachlazeních, lze úspěšně léčit. Jen je k tomu potřeba najít příčinu onemocnění, která spouští dlouhotrvající nemoc, jež se zdá být nepřemožitelná. Náš imunitní systém začne fungovat tehdy, kdy není permanentně oslabován. Najde-li se příčina, celé tělo ožije a nejenom to. Neopomíjíme ani fakt, že práce s myslí ovlivňuje uzdravení , a naopak, že uzdravení ovlivňuje psychické rozpoložení.

Diagnostika dle TČM

Vyšetření u praktika TČM trvá přibližně jednu hodinu. Zahrnuje rozbor vašeho psychického a fyzického stavu na základě velmi sofistikované dotazovací diagnostiky, dále pulsovou diagnostiku, diagnostiku dle jazyka a stanovení celkové diagnózy včetně návrhu procedur a postupů tradiční čínské medicíny.

Metody vyšetření

diagnostika a vyšetření tcmPraktici Centra používají klasické metody tradiční čínské medicíny, jako jsou bylinná léčba, dietetika, akupresura, škálu různých čínských masáží, baňkování, moxování anebo cvičení čchi-kung. Všechny tyto metody zaměřené na harmonizaci toku životní energie i navrácení ztracené rovnováhy jsou bezpečné a velice účinné. Naši praktici navíc pracují s čistě přírodními elixíry a preparáty, jejichž blahodárné účinky jsou známé i tisíce let.

S námi zjistíte, že uzdravit se dá i bez polykání alopatických prášků a že to může být proces objevování nových životních hodnot, radosti z péče o vlastní zdraví i cesta k dlouhověkosti.

Jsme tady pro Vás a rádi se postaráme o Vaše zdraví.

Objednat se můžete telefonicky  +420 773 178 889  nebo e-mailem přes kontaktní formulář.