Nechť je tvé jídlo tvým lékem
a tvůj lék nechť je tvým jídlem.

Hippokrates

stravovani

Čínská dietetika – je to samostatná metoda léčby, je to ucelená disciplína, která přináší vědomosti o tom, jak uzdravit člověka přirozenou cestou.

V dnešní době máme přebytek všelijakých informací, studií a různých doporučení o tom, jak se máme zdravě stravovat, co je pro nás dobrý nebo špatný. Jenže všichni víme, že každá rada týkající se stravování není univerzální, že každý jsme jiný, máme různou konstituci a zdravotní stav. Chceme-li, aby jídlo bylo vždy „naším lékem“ je třeba ledacos systémově nastudovat nebo se obrátit na certifikovaného odborníka. K tomu slouží i naše vzdělávací kurzy, školy a odborné poradenství pro zájemce o zdravé stravování dle principů TČM. Spoustu užitečných informací můžete také získat z našich dalších publikací na těchto stránkách.


 

Terapie tradiční čínské medicíny je individuální a každému jedinci je tedy ušitá "na míru". Z tohoto důvodu se nedá předem přesně určit rozsah a délka terapie. Vyšetření, stanovení diagnózy a návrh dalších postupů dle TČM nejsou hrazeny pojišťovnami.
Nově dle předchozí dohody máme ordinační hodiny i v soboty.

btn online skoly

btn kurzy

btn seminare

Cyklus: Zdraví a dlouhověkost. Rozšiřte hranice možného

školení a seminářeCo si uvaříš, to si taky sníš anebo Sklidíš jen to, co jsi zasel. Asi se ptáte, co mají tato rčení společného s naším zdravím. My jsme přesvědčeni, že mnoho. Jsme toho názoru, že každý je sám sobě lékařem a tedy i tím, kdo určuje, jakou sklidí úrodu. Jsme to totiž my, ke kterým promlouvá naše tělo. My cítíme bolest, škrábání, napětí, horko anebo zimu… Jsme tedy první, kteří tuší, že se něco děje. Rozumíme ale tomu, co nám naše tělo říká? Umíme mu naslouchat? Umíme včas zachytit varovné signály?

Pro ty, kteří se chtějí naučit rozumět svému tělu, naučit se předcházet nemocem a být sami sobě dobrým lékařem, jsme připravili vzdělávací kurzy a semináře zaměřené na tradiční čínskou medicínu, léčbu bylinami a správné stravování. Naše kurzy jsme pojali jako školu zaměřenou na praktické využití informací v běžném životě. Jedná se o poměrně krátkodobé, ale intenzivní kurzy. Někdy se jedná o pár hodinových přednášek, jindy o několik večerů nebo o jeden víkend. Díky malé investici vašeho času do těchto kurzů získáte cenné informace, které mohou ovlivnit celý váš život, zásadně posílit zdraví a přispět tak k vaší dlouhověkosti. A to rozhodně stojí za to!

 

 
13 února 2024.

  
 

kurz Výživa dle tradiční čínské medicíny

Kurz o přirozeném přístupu ke stravě, prevenci nemoci a hubnutí z hlediska čínské medicíny. Každý účastník se naučí vnímat jídlo jako lék.

Zahájení: 1. února 2024

       Číst dál ...

 

 

školení a semináře  školení a semináře   kurzy a semináře školení a semináře  semináře v Centru Čínský lékař hvězda wu-xing   

 

 

 

logo Seznam seminářů zdarma:

Podrobnější informace naleznete v rámci popisu jednotlivých škol a seminářů:

 

akupunktura

Čínské zdravotní cvičení

cchi kung cvičeníNadpřirozené schopnosti, nevysvětlitelné psychické a fyzické možnost člověka - to vše a mnohem více  nám předvádí zástupci východních kultur. Především jsou to jogínové z Indie nebo čínští mnichové.

Čím se jejich filosofie nebo cvičení natolik liší, že dokážou z obyčejného člověka vytvořit něco, co je zdánlivě za hranicemi možného? Odpověď je dávno známá.


8 kusů brokátucvičení orgánová sestavataichi čchi kungtai chi 24 foremzdravotní čchi kung

Čchi-kung / Qi gong

Čchi-kung (také qigong, čtěte čí-kung) je tradiční čínské cvičení, které ve stejné míře současně pracuje s fyzickou a psychickou energií člověka. Jsou to dvě poloviny jednoho celku a pouze porozuměním tohoto celostního principu a harmonickým posílením psychického a fyzického potenciálu člověka je možné při menším úsilí dosáhnout neobvyklých výsledků.

8 kusů brokátucvičení orgánová sestavataichi čchi kungtai chi 24 foremzdravotní čchi kung