Metody léčení astmatu podle západní medicíny:

Léčiva obsahující hormony, syntetická antihistaminika, kortikosteroidy. Užívání těchto léků mívá vedlejší účinky, jako závislost na lécích, přibývání na váze, vysoký tlak, cukrovka.

Metody komplexního léčení astmatu podle čínské medicíny.

 • Odvary podle individuálních předpisů.
 • Patentované formule bylinných přípravků a extraktů.
 • Medové pilulky
 • Terapie akupunkturou
 • Masáž v oblasti břišní krajiny

Léčení astmatu v Číně podle učení čínské medicíny:

Příčinou vzniku alergického astmatu je nedostatečnost (insuficience) a celková slabost organismu.
Posilujeme-li funkci plic, sleziny a ledvin, alergické projevy se ztrácí.
Použitím bylin, jehel a masáží jsou regulovány vnitřní orgány proto, aby se zvýšila Čchi (funkce a energie) plic, posílily ledviny, zvýšila peristaltika a vstřebávací funkce zažívacího ústrojí a byl aktivován imunitní systém.

Léčebná terapie astmatu trvá od 15 dní až do 2 až 3 měsíců.
Účinnost léčby: více než 70% anebo úplné uzdravení.

Rizikové faktory zhoršující výsledky léčby astmatu:

 • Alkohol, kouření
 • Nepravidelné stravování
 • Tučná, smažená a ostrá strava
 • Velmi slaná strava
 • Velmi studená strava, je třeba se jí přísně vyvarovat po dobu 3 let od začátku léčby
 • Prochladnutí
 • Banán, vodní meloun
 • Podrážděnost a rozčilování

Chorobopisy pacientů:

 • Pacient, věk 20let. Trpí alergickým astmatem 7 let. Proti záchvatům používá hormonální léčbu, ale s neuspokojivým výsledkem, měsíčně až 5 záchvatů, zhoršení kašle. Pacient má sice vzhledem k mladému věku dostatek sil, ale trpí depresí. Během 20 dnů užíval odvar podle individuálního předpisu od odborníka TČM, symptomy astmatu zmizely bez recidiv.
 • Pacient, 45 let. Chorobopis: byla stanovena diagnóza – alergické průduškové astma od 11 let věku.
  Stížnosti: častá nachlazení, dýchavičnost, kvůli ní se časně zrána probouzí.
  Pacient dostával konzultace na dálku. Byl předepsán přípravek Karvipar, odvar Laodžan (na zvýšení imunity)
  Doba léčení: 1,5 měsíce.
  Výsledek: dýchavičnost se podstatně zmenšila, časná probouzení pominula, za celou zimu ani jedno nastydnutí.
  Cítí se výborně…

Akupunktura

Léčení alergie akupunkturou základním způsobem mění konzervativní názory medicíny nejen na terapii této nemoci, ale i na její příčiny. Je třeba zdůraznit, že čínská akupunktura neléčí konkrétní orgán ani neodstraňuje symptom, ale působí na organismus jako celek tím, že mění jeho fungování. Podle staročínské lékařské praxe je základem koncepce systému fungování organismu princip jeho podobností kosmologickému uspořádání v souladu s pěti živly (elementy). Při každém patologickém projevu je nutné dát organismu možnost regenerace a toho lze dosáhnout použitím akupunktury.

Podle názoru terapeuta aplikujícího akupunkturu spočívá proces léčby v nasměrování toku energie po dráze (meridiánu) prostřednictvím vpichu jehly do bio-aktivního bodu.

Při patologických změnách se tok energie zpomaluje, což narušuje rovnováhu mentálních systémů organismu. Jako první je alergickými stavy postižen imunitní systém. Podle teorie staročínské medicíny odpovídá za stav imunitního systému slezina, játra, ledviny, které se účastní procesu ohřevu, očisty a ventilace organismu. Právě destruktivní procesy v těchto orgánech a s nimi spojených systémů např. v plících, střevech, krvi, způsobují alergické stavy.

Léčení astmatu akupunkturou

Astma patří k onemocněním, které lze úspěšně léčit akupunkturou. Akupunktura a moxování mohou úspěšně zastavit záchvat. Určitá kombinace bodů reguluje přívod nebo odvod energie Jin nebo Jang v závislosti na věku pacienta, formy, stupně a složitosti průběhu onemocnění. Při léčení akupunkturou takové nemoci jako je astma se bere v úvahu maximum nuanci, které tradiční medicína nedokáže zohlednit.

Metoda léčení astmatu akupunkturou je založena na vpichování jehel do bioaktivních bodů, stimulací vede k tonizaci nebo uvolnění bronchoalveolární tkáně. V závislosti na charakteru astmatického komplexu, řízení energetických složek vnitřních orgánů prostřednictvím akupunktury vyvolává zmenšení vlhkosti při vylučování hlenů anebo zmenšení horkosti při suchém bronchospasmu (zúžení průdušek). Podle názoru čínských terapeutů prakticky provádějících akupunkturu existuje tolik diagnostických kombinací, symptomů průduškového astmatu, kolik je samotných pacientů. Průběh onemocnění průduškovým astmatem se projevuje u každého pacienta individuálně, proto i akupunkturní mapa pro body vpichu jehel se vypracovává individuálně.

Kombinace fytoterapie a akupunktury dovoluje odstranit pravou příčinu nemoci a vyléčit pacienta pomocí vlastních sil a schopností jeho organismu.


Osobní poradenství, stačí vyplnit následující formulář :

on-line poradna s lékařem TČM

 


{jcomments on}