žloutenkaPřesto, že západní medicína rozlišuje žloutenku od onemocnění hepatitidou B, jedná se o nemoce, které postihují stejný orgán. Z tohoto důvodu čínská medicína léčbu nerozlišuje a zajímá jí jen léčba daného orgánu.

Zánět průdušekBronchitida je zánět nebo otok průdušek (bronchů), dýchacích cest mezi nosem a plícemi.

Přesněji řečeno, zánět průdušek je stav, kdy sliznice průdušek je zanícená nebo infikovaná. Lidé se zánětem průdušek mají sníženou schopnost vdechovat vzduch a kyslík do plic a v dýchacích cestách mají hodně hlenu.

zánět močového měchýře

Zánět močového měchýře obvykle způsobuje častou, naléhavou potřebu močit a bolestivý nebo pálivý pocit při močení. Tyto příznaky se obvykle vyvinou v průběhu několika hodin nebo jednoho dne. Naléhavá potřeba močit může způsobit nekontrolovatelný únik moči (urgentní inkontinenci), a to zejména u starších lidí. Zřídka kdy nastane horečka. Bolest se obvykle projevuje jako pocit nad stydkou kostí a často v dolní části zad. 

zánět nosních dutinUcpané nosní dutiny bývají jedním z nejčastějších dětských nemocí, ovšem mohou potrápit i v dospělosti. Až 15% veškeré populace projde touto nemocí aspoň jedenkrát ročně.

Nemocný pociťuje bolest hlavy, je unavený, špatně se mu dýchá, necítí vůni, zaléhávají mu uši, místa kolem nosu jsou citlivá na dotek, má zvýšenou teplotu, slzí, má otoky v oblasti nosních dutin, atd.