Zcela běžné je starat se o drahé věci. Koupíme sekačku na trávu, špičkový notebook, lepší auto nebo koženou sedačku, stěhujeme se do nového bytu, zdědíme vzácný obraz. Pokaždé je to událost v našem životě a vždy potom dbáme na to, aby nám věci sloužili dlouho a vypadali dobře, tzn. staráme se o ně. A teď se nabízí otázka: co je naším nejdražším a nejvzácnějším majetkem? A jak se o něj staráme? 

Chcete-li si zachovat a udržet zdraví, je nutné zbavit tělo “odpadů“. Slovem "odpad", který znečišťuje lidské tělo, chápeme „toxiny a jedy“. Mohou být rozděleny do tří skupin:

  • zbytkové metabolity, které vznikají při trávení a vstřebávání potravin
  • znečišťující látky, které byly vstřebány tělem, například nezdravé potraviny, znečištěné ovzduší, tabákový kouř
  • škodlivé látky, které vznikají v těle, když je člověk ve stresu, rozrušený nebo prožívá jiné negativní emoce.

„Odpad“ se může ukládat v různých částech našeho organismu, proto vznikají různé symptomy nemocí. Pokud toxiny ovlivňují dýchací systém, člověk je náchylnější k nachlazení, kašli, astmatu. Pokud se hromadí v trávicím traktu, může být pach z úst, mohou způsobit náhlou nevolnost a zvracení, průjem a zácpu. Hromadí-li  se toxiny v pokožce, mohou  vyvolat alergii, vznik tmavých skvrn, akné, ekzém. Toxiny, které se nahromadily v kostech, způsobují bolesti zad a kloubů, a pokud jsou v mozku, člověk trpí nespavostí, depresí, únavou a nervovým napětím.

Detoxikace plic

Plíce to je orgán, ve kterém se snadno ukládají toxiny. Každý den plícemi prochází 8000 litrů vzduchu. Bakterie, viry, prach a jiné škodlivé látky se dostávají do plic spolu s vdechovaným vzduchem. Jestliže toxiny z plic neodstraníme, bude to mít špatný vliv nejen na tento orgán, ale  i na ostatní orgány funkčně na plicích závislé, protože škodlivé látky se šíří krví do celého těla.

Metody čištění plic od toxinů:

Ke Ling1. Každé ráno a večer si vařit čaj na čištění plic.
2. Provádět cviky pro čištění plic. Zhluboka se nadechnout, zatímco pomalu zvedáme ramena a pak prudce vydechnout (zakašlat) a zároveň prudce sklopit ramena, aby silný proud vzduchu vyšel z úst a nosních dírek, a hlen vyšel ven. Opakovat 9 krát pro zachování čistoty plic.
3. Elixír Ke Ling pomůže očistit celou dýchací soustavu, používá se při jakémkoli narušení funkce plic a průdušek.

Detoxikace ledvin

Ledviny – hlavní orgán, zbavující tělo toxinů. Krev je zde filtrována, vystupují z ní zbytky, které vznikají po rozkladu bílkovin a všechen tento "odpad" je poté vylučován močí.

Způsoby detoxikace:

Liu Wei1. Průběžně užívat pilulky Liu Wei k podporování normálního fungování ledvin. Pilulky dávají organismu životadárnou energii Čchi a doplňují krev, díky tomu má naše tělo dost síly k účinnému zbavování se toxinů.
2. Postarat se o včasné vypouštění moči. Ráno vypít sklenici teplé převařené vody, ne čaje, kávy, džusu nebo jiného nápoje. Před a po obědě je nutno vypít velkou sklenici (400 ml) čisté vody, což usnadňuje a stimuluje močení.

Detoxikace tlustého střeva

Tlusté střevo je místem, kde se hromadí většina odpadů našeho organismu. Poté, co je jídlo stráveno a metabolizováno v žaludku a tenkém střevě, živiny se uvolňují do krevního oběhu
a šíří se po celém těle, zatímco toxiny a nestrávené látky zůstávají v tlustém střevě. Ze zbytků jídla pomocí bakterií se v důsledku probíhajících procesů  tvoří stolice  a zároveň se mohou tvořit toxiny. Vzhledem k tomu, že potraviny  mohou obsahovat nebezpečné látky, je nezbytné včas vyprazdňovat střeva.

Způsoby detoxikace:

švestka Kouzelná krása1.    Je nutno denně pít dostatečné množství vody, v žádném případě nelze čekat až pocítíte žízeň.
2.    Jíst potraviny, které obsahují vysoké množství vlákniny.
3.    Ti, kteří trpí zácpou, by měli pravidelně používat Švestku Kouzelná krása.

Detoxikace jater

Játra jsou největším orgánem v lidském organismu, který odpovídá za detoxikaci. Díky chemickým procesům v játrech se všechny toxiny stávají nízko- nebo netoxickými látkami.

Způsoby detoxikace:

Xiao Yao Wan1.    Velmi důležitá je pohybová aktivita. Pohyb urychluje krevní oběh, což znamená, že naše krev častěji prochází játry a lépe se očisťuje. To vše podporuje celkovou detoxikaci organismu.
2.    Je nutné pravidelně používat pilulky Xiao Yao Wan. Jejích základní působení na organismus spočívá v normálizaci funkce jater a pohybu energie Čchi. Pilulky Xiao Yao Wan posilují mikrocirkulaci krve v játrech, regulují stav energie Čchi, harmonizují období jejích aktivity a odpočinku, což vede k posílení schopnosti jater k odstranění toxinů. Jinými slovy, umožňují tomuto největšímu filtru organismu fungovat naplno.

Detoxikace pokožky

Pleť je jedním z orgánů, který také odpovídá za detoxikaci. Potní a mazové žlázy při procesu vylučování zbavují organismus takového odpadu, který nezvládají ostatní orgány.

Způsoby detoxikace:

1.    Aspoň jednou za týden chodit do sauny. Nejlepšího výsledku  se dosáhne pitím velkého množství tekutiny.

2.    Minimálně jednou za týden si dát koupel. Teplota vody by měla být 40-42°C. Přibližně za 15 minut, nebo až pocítíte bušení srdce, je nutné odejít z koupelny, zabalit se do osušky, a odpočívat vleže 10 minut. Poté zopakovat celý postup ještě 2krát. Před tím, než se ponoříte  do horké vody, v průběhu procedury a po koupeli je nutno vypít sklenici (200 ml) vody nebo ředěného džusu.

3.Podstoupit sérii čínských masáží gua sha, které mají silný detoxikační účinek na celé tělo, odplavování toxinů, podpoření cirkulace krve, posílení imunity, atd. Navíc u této metody je výsledek viditelný pomocí tzv. "sha", jež se objeví na těle. Terapeut tak může rovnou poskytnout informaci o vašem momentálním stavu. 

Něco na závěr o zdraví

Všichni jsme  měli neskutečné šestí toho dne, kdy jsme  mezi 50.000.000 možných variant dostali šanci narodit se a získat své tělo a duši pro nádherný pozemský život. Naším největším strachem není staří nebo smrt. Bojíme se nemocí a bezmoci. Je nádherné prožít celý život ve zdraví a umřít na stáří. Stačí jen málo, správně a včas udržovat svůj nejvzácnější majetek.


 

Individuální poradenství zdarma.

Mate zde unikátní možnost získat individuální konzultací. Stačí jen vyplnit následující formulář:

cinský lékař on-line poradna s lékařem TČM