klištěPohled zblízka

Klíšťová encefalitida je akutní infekční virové onemocnění charakterizované horečkou a poškozením nervového systému v důsledku zánětu mozku. Zdrojem viru jsou klíšťata. V těle hmyzu mohou viry existovat po dlouhou dobu, aniž by svým přenašečům způsobily jakoukoliv škodu. Dědí se z generace na generaci klíšťat, což znamená, že se tento hmyz stává trvalým rezervoárem nebezpečné infekce.

Při kousnutí klíštětem se virus přenáší na člověka. Nicméně je možné onemocnět i jinou cestou – např. konzumací nakaženého syrového kozího mléka. Domácí zvířata se mohou nakazit klíšťovou encefalitidou a pak vylučovat virus prostřednictvím mléka. Činnost klíšťat závisí na teplotě vzduchu. V horkém létě se nemoc vyskytuje daleko častěji než v chladných dnech. Roztoč na nás může zaútočit v lese nebo v parku, ale může na nás číhat i doma, schovaný ve větvích přinesených z lesa nebo v srsti našich domácích mazlíčků.

klíštěLymeská borelióza je další závažná nemoc vyvolaná kousnutím klíštěte. Čím déle saje roztoč krev, tím větší je pravděpodobnost infekce. Přisátá klíšťata by proto měla být odstraněna co nejdříve. Pokud klíště prokouslo pokožku, ale nestačilo nasát krev, je pravděpodobnost přenosu nízká. Klíště, které se nepřisálo vůbec, nemoc přenášet nemůže.

Typické symptomy klíšťové encefalitidy a lymeské boreliózy

Klíšťová encefalitida se vyvíjí během několika dní po přisátí. Po kousnutí infikovaným klíštětem vstupuje virus do krve a nervového systému a způsobuje závažné změny. Inkubační doba (tj. doba do nástupu příznaků) trvá od 1 dne do 1 měsíce (průměr - 10 dní). Čím déle klíště saje, tím rychleji se nemoc vyvíjí.

První příznaky onemocněnÍ jsou: horečka (až do 38-39 ° C), silné bolesti hlavy, někdy i nevolnost, zvracení, bolest kloubů, slabost, únava, poruchy spánku, kašel a rýma. V některých případech může nemoc skončit v této fázi a člověk se uzdraví. V těžších případech se 3. - 5. den vyvíjí různá poškození centrálního nervového systému - meningitida (zánět mozkových blan), encefalitida (zánět mozku), meningoencefalitida (zánět mozku a mozkových blan).

Při nakažení boreliózou vzniká v místě kousnutí během několika dní nebo týdnů malý červený otok, kolem kterého se rychle šíří zarudnutí, tzv. "erythema migrans" – migrační erytém. Tento erytém je nejtypičtějším příznakem lymeské boreliózy. Někdy se vyskytuje tzv. "vyrážka-terč" - červený střed olemovaný bledým kruhem kolem kterého se rýsuje červený okraj. Dalšími příznaky boreliózy jsou malátnost, stav jako při chřipce a bolest v kloubech.

Pokud není borelióza léčena v raném stádiu, může o pár týdnů později zasáhnout klouby (obvykle kolenní) - nemocného trápí bolest a otok. Různé klouby mohou bolet v různých časových intervalech ("migrační artritida").

Lymeská borelióza může také způsobit neurologické problémy - meningitidu (zánět mozkových blan), ochrnutí jedné strany obličeje (Bellova obrna) či slabost a necitlivost v rukou a nohou. Neurologické příznaky se obvykle objevují později – až po několika týdnech nebo dokonce měsících po kousnutí. Méně častým příznakem boreliózy je srdeční arytmie, záněty očí či hepatitida.

Prevence a léčba podle čínské medicíny

Čínská medicína používá k prevenci encefalitidy a limeské boreliózy přírodní preparát s antivirovou, antibakteriální a imunostimulační aktivitou - Elixír Shuang Hua Bao. Tradiční syntetická antibiotika podobnou účinnost zdaleka nemají. Elixír Shuang Hua Bao je z tohoto pohledu zcela jedinečný. Je jedním z hlavních přírodních protivirových přípravků a je tudíž zcela bezpečný.

Shuang Hua BaoČínští kolegove uvádí, že Shuang Hua Bao znesnadňuje nebo zcela zastavuje replikaci a činnost více než 16 druhů bakterií, jako jsou Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus, je účinný proti tetanu, záškrtu, tyfu, úplavici, E. coli, Pseudomonas aeruginosa a dalším. Působí na 8 druhů virů: všechny viry chřipky, virus příušnic, adenoviry IBA-3, Coxsackie virus, ekovirus, virus herpes simplex, viry klíšťové encefalitidy. V současné době v Číně neexistuje lepší protivirový prostředek než tento elixír.

Praktici TČM vysvětlují, že Shuang Hua Bao zlepšuje imunitu organismu zvýšením hladiny T-lymfocytů a alfa-imunoglobulinů. Chemicky syntetizovaná antibiotika ničí bakterie a viry, ale tento elixír posiluje imunitní systém a tím brání jejich růstu a rozmnožování. Stejně tak napomáhá vylučovat nitrobuněčné toxiny. Ke kontrole nad infekcí dochází v důsledku stimulace  přirozené obranyschopnosti těla. Shuang Hua Bao má ale ještě jednu pozitivní vlastnost: po léčbě tímto preparátem nedochází k letargii a slabosti jako po léčbě běžnými antibiotiky a nikdy se nevyskytuje střevní dysbióza.

Pokud ho užíváte spolu se syntetickými antibiotiky, zvyšuje elixír Shuang Hua Bao citlivost patogenních mikroorganismů k naordinovaným lékům, což umožňuje snížení jejich dávek.

Začněte se léčit včas!

Jestliže máte podezření na lymeskou boreliózu anebo na klíšťovou encefalitidu, navštivte co nejdříve lékaře a léčbu neodkládejte. Čím dříve nemoc podchytíte, tím lépe pro Vás. Zamezíte tak další možné progresi. V našem Centru celostní medicíny Vám rádi poskytneme pomoc jak s diagnostikou, tak i s léčbou již rozpoznané nemoci. Klíšťata jsou sice vetřelci, ale umíme si s nimi poradit!

 

 

Komentáře   

Eva Müllerová
#1 Eva Müllerová 2015-06-18 09:21
Dobrý den!
Mám dotaz. Kdy mám nasadit Shuang Hua Bao, po antibiotikách, co mi dal lékař na boreliozu nebo obojí brát souběžně?? A jak dlouho? Vybrat vždy celé balení?
Děkuji EMü
Poradna
#2 Poradna 2015-06-22 15:40
Vážená paní Mullerová,
Při borelióze je velmi vhodné užívání Elixíru Shuang Hua Bao v kombinaci se syntetickými AB, samozřejmě hodně také záleží na intenzitě infekce. Doporučená dávka Elixíru Shuang Hua Bao je 1/2 lahvičky 4x denně po dobu alespoň 7 dnů (v kombinaci s alopatickými léky), budete potřebovat 2 balení. Monoterapie boreliózy pomocí SHB je také možná, ovšem dávka bude maximální: 6 lahviček za den po dobu min. 10 dnů = 6 balení, dále 1 lahvička 3-4x denně 10 dnů = 3-4 balení.
Pavlína Říská
-1 #3 Pavlína Říská 2015-08-02 20:00
Dobrý den,
manžel šel k doktorce 7 dní poté,co měl klíště a měl pět dní tepltoy. Doktorka věděla, že měl klíště, ale krev mu nevzala a dala mu léky na plíce. Poslouchala ho pár min a řekla mu, že má něco na plicích a ať přijde na kontrolu za týden. nyní je manžel s encefalitidou v nemocnici, má pořád teploty. Doktorka byla jen zástup, domnívám se, že to zanedbala. Co si o tom myslíte?
Děkuji
Poradna
#4 Poradna 2015-08-18 09:24
Vážená paní Říská,
doktorka to opravdu zanedbala, protože ihned neodebrala krev na rozbor a nepředepsala antivirotika. AB terapie v tomto případě slouží jako doplnění při vzniklých komplikacích. Doporučili bychom Elixír Shuang Hua Bao (antivirotikum) a Odvar Laodžan (viz http://www.cinske-zbozi.cz/online-prodej/category/product/30-posileni-imunity/1033-odvar-laodzan-laojun-decoction) na zlepšení imunity.
IvanaKub.
#5 IvanaKub. 2016-03-01 11:48
Dobrý den, naše téměř sedmiletá dcera prodělala boreliozu, byla přeléčena Antib. Je pro pacienta jejího věku vhodný Elixír Shuang Hua Bao? Děkuji za informaci. Ivana
Poradna
#6 Poradna 2016-03-01 16:40
Vážená paní Ivano,
ano, Elixír Shuang Hua Bao je vhodný pro děti a doporučuje se s ohledem na věk: maximální denní dávka Elixíru Shuang Hua Bao pro sedmileté dítě je 1 lahvička 2x denně (nebo 1/2 lahvičky 4x denně).
MartinaJanošová
#7 MartinaJanošová 2016-04-25 22:29
Dobrý den, mám boreliózu 2.stupně .
Zítra dostanu v nemocnici antibiotika a možná i kapačky. Chtěla jsem se zeptat, jak si mám dávkovat elixír Shuang Hua Bao a zda-li je vhodné jej užívat k antibiotikům. Předem děkuji za odpověď.
Magda K.
#8 Magda K. 2016-04-26 02:28
Dobrý den,syn 4,5 let měl klíště ,které mohlo být přisaté i 24h.Po 7 dnech si stěžoval na mirnou bolest hlavy a měl teplotu 37,2 pouze 1 den ,měl i slabší rýmu.Můžou to být příznaky klíšť. encefalitydy?Dl e lékařky jde o mirnou virosu s zazarudnutim v krku.Měl by syn něco preventivně užívat?Davám mu jen Hlivu s Rakytnikem.Před em děkuji za odpověď.
Poradna
#9 Poradna 2017-04-26 15:11
Při borelióze je velmi vhodné užívání Elixíru Shuang Hua Bao v kombinaci se syntetickými AB, samozřejmě hodně také záleží na intenzitě infekce. Doporučená dávka Elixíru Shuang Hua Bao je 1/2 lahvičky 4x denně po dobu alespoň 7 dnů (v kombinaci s alopatickými léky), budete potřebovat 2 balení. Monoterapie boreliózy pomocí SHB je také možná, ovšem dávka bude maximální: 6 lahviček za den po dobu min. 10 dnů = 6 balení, dále 1 lahvička 3-4x denně 10 dnů = 3-4 balení.
Poradna
#10 Poradna 2017-04-26 15:12
Preventivně se AB rostlinného původu nedoporučují a neužívají se.
acidjoe
#11 acidjoe 2018-05-31 09:27
Dobrý den, syn měl před devíti dny klíště, dnes po 9 dnech příznaky chřipky(tedy to ukazuje na encefalitidu), chci se zeptat na SHB, kolik by toho měl brát, popřípadě co k tomu ještě.

Zítra samozřejmě jedeme na krev, dnes to už nestihneme.

Děkuji za odpověď.
Diana
#12 Diana 2018-07-03 16:11
Dobry den presne pred 28 dnami som mala na usnom laloku nieco ale neviem co kedze som sa nepozrela do zrkadla a som si to zoskrabla miesto mi zacalo silno krvacat a bolo cele cervene ucho . Doktori ma strasia ze to mohol byt kliest . Obavam sa hlavne kliestivej encefalitidy . Mozem pouzivat tento produkt ako prevenciu ?
Poradna
-1 #13 Poradna 2018-07-03 17:05
pro Dianu
ano, můžete použit v menším množství, tj jednu lahvičku na den, půlku ráno a půlku večer.

You have no rights to post comments