Čínská dietetika vychází z filozofie pěti prvků, jejich vzájemné propojenosti a harmonie. Je charakteristická svojí pestrostí a vyvážeností, to vše s ohledem na vrozenou konstituci, aktuální stav organizmu a roční období. Cílem je stravování, které je chuťově pestré, plnohodnotné a vede k obnově a udržení zdraví. Jídlo se tak stává zároveň lékem. K tomu abychom zjistili, co přesně vyžaduje váš organizmus je nutná diagnostika.

Diagnostika prováděná praktikem TCM (terapeut tradiční čínské medicíny) je neinvazivní, tedy nebolestivá. Zahrnuje pozorování, kladení otázek, na první pohled zdánlivě nesouvisejících, dále kontrola jazyka, pohled, a měření pulzu.

V mnoha případech zdravotní stav ovlivňuje přítomnost parazitů v těle. I s tímto problémem si u nás umíme poradit. Máme k dispozici moderní přístroj na doplňující vyšetření Biorezonance. Opět se jedná o neinvazivní metodu, takže není čeho se obávat. Na základě výsledků jsme schopni doporučit konkrétní potraviny nebo bylinné preparáty, které tělo velice šetrným způsobem zbavují parazitů a nepoškozují přitom prospěšnou mikroflóru.

Na základě provedené diagnostiky navrhuje praktik TCM dlouhodobé doporučení: doporučuje vhodné „léčivé potraviny“ a upozorní na potraviny, které jsou pro daný typ konstituce vhodné méně, nebo úplně nevyhovující či zatěžující. Objednat se k nám na výživové poradenství můžete telefonicky nebo mailem přes odkaz Kontakty.