Asi každý by chtěl být tak zkušený a moudrý jako naše babičky a kdykolik kdy dojde na téma zdraví by rád měl po ruce malou příručku nebo právě tu zkušenou babičku, která dokáže poradit jak se v tu nebo onu situaci zachovat, vyléčit skrze byliny nebo jiné triky, které jsou zdraví prospěšné a bez vedlejších účinků. Takové praktické minimum péče o zdraví dle tradiční čínské medicíny nabízí Domácí lékař – škola, ve které se naučíte nejen pečovat o své zdraví a zdraví Vaší rodiny šetrnou cestou, ale i mnohem víc.

Slovo stres jsme před dvaceti lety ještě pořádně neznali, dnes je naším každodenním chlebem. Zvládat stres je v dnešní době téměř životní nutností, ale bohužel nás to ve škole nikdo nenaučil. Protože více než polovina našich pacientů k nám přichází se zdravotními problémy, které vznikly právě v důsledku trvalého stresu, rozhodli jsme se založit kurz nazvaný Stop stres zaměřený na zvládání stresové zátěže.

Všichni správně vnitřně cítíme, že jídlo, které jíme je důležité už jen proto, abychom udrželi optimální váhu, udrželi se zdraví, dožili se dlouhého věku, udrželi krásnou pleť, lesklé vlasy, atd. Jíme-li zdravě a vyváženě, pak máme větší šanci dosáhnout všeho, po čem toužíme. Důležité je však najít tu správnou cestu ke zdraví a dlouhověkosti. Téma zdraví a dlouhověkost je často spojována s tradiční čínskou medicínou, jelikož číňané se po tisíce let nezybývali snad ničím jiným. Dnes můžeme děkovat za jejich odhodlání a poznatky, které můžeme předávat i u nás prostřednictvím školy s názvem Jídlo je našim lékem. V této škole se dozvíme například to, že každý z nás je originál nejenom po stránce fyzické, psychické či duševní, ale i v tom, co jíme a co konkrétně nám dělá dobře, co nás udrží zdraví, v čem my se lišíme od ostatních a proč univerzální dieta pro všechny neexistuje.